GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 15989151
*
nr 1598 9151
Kaffeservis
14 delar, Tidigt 1900-tal, Gefle
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2024
kl 19:38:01
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis sekelskifte svensk keramik svenska keramiker tidigt 1900-tal
-
8024 Kaffegods
12 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:19
-
7336 Kaffegods
Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:55
-
8146 Kaffeservis
26 delar, "Classic Rose", Rosenthal
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:34
-
2028 Kaffeservis
3 delar, silver, Finland, 1917. Höjd: 10,5-22. Vik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
27 maj kl 20:12
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:58
*
Kaffeservis
nr 1598 9151
Kaffeservis
14 delar, Tidigt 1900-tal, Gefle
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2024 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis sekelskifte svensk keramik svenska keramiker tidigt 1900-tal
-
8024 Kaffegods
12 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:19 -
7336 Kaffegods
Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:55 -
8146 Kaffeservis
26 delar, "Classic Rose", Rosenthal
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
2049 Kaffeservis
27 delar, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:34 -
2028 Kaffeservis
3 delar, silver, Finland, 1917. Höjd: 10,5-22. Vik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
27 maj kl 20:12 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:58